• Kalendář

Kalendář

Valné shromáždění ČAD - Měnící se podmínky doktorského studia v ČR

Česká asociace doktorandek a doktorandů, z. s. zve na své valné shromáždění spojené s konferencí na téma měnících se podmínek doktorského studia v ČR. Přijďte diskutovat a představit své nápady a sdílet své problémy či obavy!


Nový Strategický záměr MŠMT pro oblast vysokých škol na období od roku 2021 je na světě a vysoké školy čeká jeho implementace. Doktorské vzdělávání tak bude procházet významnými změnami a vysoké školy stojí před výzvou, jak sladit podmínky těch, kteří teprve nastoupí, s podmínkami těch, kteří již studium započali. Je důležité, aby se doktorandi v této nové situaci zorientovali. Proto bude součástí programu představení kapitoly Strategického záměru věnované doktorskému studiu a diskuse o jejích jednotlivých bodech se zástupci MŠMT.


Vedle studujících doktorských programů jsou zváni i ti, kteří doktorské studium teprve zvažují a zajímá je, jaké podmínky mohou v budoucnu čekat. Vítáni jsou i zástupkyně a zástupci akademických senátů z řad vyučujících i studujících, kteří budou v nejbližším období ovlivňovat zavádění reforem na základě Strategického záměru na svých školách, a dále všichni, které zajímá problematika doktorského vzdělávání.


Na programu budou také krátké prezentace doktorandů, kteří se chtějí podělit o své dobré i špatné zkušenosti. Cílem je si vzájemně poradit při řešení problémů a inspirovat se dobrou praxí. Následné diskuse se zúčastní zástupci a zástupkyně Studentské komory Rady vysokých škol, Vysokoškolského odborového svazu a evropské organizace Eurodoc. Chcete zkonzultovat nějaký problém a poradit se o jeho možném řešení nebo představit vaši iniciativu či plán? Udělala vám vaše škola či školitel/ka v poslední době radost a chcete o tom dát vědět ostatním? Zaregistrujte si téma a připravte si pětiminutovou prezentaci!


Závěrečná část programu bude věnována formulaci cílů a úkolů pro nové předsednictvo, jehož volba bude následovat.


Těšíme se na vás!


Shromáždění proběhne v sobotu 19. září od 13:00 do 17:30 v Zelené posluchárně UK (Celetná 20, Praha 1). Zúčastnit se lze i online. Registrovat se můžete zde: http://doktorandivcr.cz/aktuality/valne-shromazdeni-cad-2020-19-zari


Program je dostupný zde


Začátek akce 19. září 2020 v 13:00
Konec akce 19. září 2020 v 17:30
Podtitul Valné shromáždění ČAD - Měnící se podmínky doktorského studia v ČR
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Mgr. Nicola Tyrpáková


Univerzita Karlova

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika

tel. 224 491 713Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám