• Juniorská univerzita

Juniorská univerzita

Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově a chcete vědět, jak to na ní chodí? Zajímáte se o přírodní, lékařské nebo společenské vědy? Univerzita Karlova nabízí unikátní možnost účastnit se programu, který vás provede nejenom zajímavými zákoutími vědy, ale i samotné budovy této nejstarší středoevropské univerzity.


Program Juniorská univerzita na Univerzitě Karlově realizuje Centrum celoživotního vzdělávání, a to ve dvou zaměřeních, humanitně-společenském a přírodovědně-lékařském, zpravidla od konce září do přibližně poloviny prosince. Program je určen pro studenty středních škol (v případě víceletých gymnázií pro vyšší stupeň). Účastníci stejně jako při nástupu na vysokou školu obdrží v úvodu programu index, do kterého je zaznamenávána docházka na jednotlivé přednášky, přičemž každý týden je uskutečněna jedna dvouhodinová přednáška příslušné fakulty v daném zaměření. Témata přednášek jsou průřezová podle zaměření jednotlivých fakult a jsou přizpůsobená věku studentů středních škol. V závěru programu obdrží úspěšný účastník osvědčení o absolvování programu, a to při slavnostním zakončení spojeném s komentovanou prohlídkou historického sídla Univerzity Karlovy simulujícím reálné promoce.


Program, jehož pilotní verze proběhla již v zimním semestru akademického roku 2015/2016, pokračuje i nadále a v akademickém roce 2019/2020 nabídne již své paté pokračování s kapacitou 100 účastníků pro každé zaměření.


Registrace do programu bude spuštěna na přelomu měsíců srpen/září 2019.


Účast v programu je zdarma!


JUKni do vysokoškolských lavic i Ty!


Leták ke stažení zde.


Zahájení 3. ročníku Juniorské univerzity na UK
Poslední změna: 1. duben 2019 16:58 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Mgr. Nicola Tyrpáková


Univerzita Karlova

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika

tel. 224 491 713Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám