• JUK

JUK

Juniorská univerzita Karlova

Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově a chcete vědět, jak to na ní chodí? Zajímáte se o přírodní, lékařské nebo společenské vědy? Univerzita Karlova nabízí unikátní možnost účastnit se programu, který vás provede nejenom zajímavými zákoutími vědy, ale i samotné budovy této nejstarší středoevropské univerzity.


Program Juniorská univerzita na Univerzitě Karlově simulující studium na vysoké škole realizuje Centrum celoživotního vzdělávání, a to ve dvou zaměřeních, humanitně-společenském a přírodovědně-lékařském, zpravidla od konce září do přibližně poloviny prosince. Program je určen pro studenty středních škol (v případě víceletých gymnázií pro vyšší stupeň). Účastníci stejně jako při nástupu na vysokou školu obdrží v úvodu programu index, do kterého je zaznamenávána docházka na jednotlivé přednášky, přičemž každý týden je uskutečněna jedna dvouhodinová přednáška příslušné fakulty v daném zaměření. Témata přednášek jsou průřezová podle zaměření jednotlivých fakult a jsou přizpůsobená věku studentů středních škol. V závěru programu obdrží úspěšný účastník osvědčení o absolvování programu, a to při slavnostním zakončení spojeném s komentovanou prohlídkou historického sídla Univerzity Karlovy simulujícím reálné promoce.

Program, jehož pilotní verze proběhla již v zimním semestru akademického roku 2015/2016, pokračuje i nadále a nabízí v akademickém roce 2018/2019 již své čtvrté pokračování. Kapacita programu je 100 účastníků pro každé zaměření, avšak oproti předchozím ročníkům nabídne letošní ročník přednášky všech 17-ti fakult Univerzity Karlovy a dalších součástí a předvede také nově svou přidanou hodnotu ve formě mobilní aplikace i-JUK a virtuálního výukového prostředí formou e-learningu e-JUK.


Registrace do programu byla spuštěna. Stále je možné se registrovat na obě dvě zaměření.


Účast v programu je zdarma!


JUKni do vysokoškolských lavic i Ty!Zahájení 4. ročníku Juniorské univerzity na UK


Poslední změna: 3. říjen 2018 10:43 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Mgr. Pavla Satrapová


Univerzita Karlova

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika

tel. 224 491 679Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám