Průběh 1. ročníku

Přestože se jednalo o pilotní běh programu, setkal se u účastníků s velice kladným ohlasem. To, že středoškolští studenti mají o podobné programy zájem, dokládá také rychlost, s jakou byla nabídnutá místa při registraci do programu obsazována.


Účastníci nejvíce oceňovali propojenost teorie s praxí, což bylo podstatou celého programu. V první den programu si pro účastníky připravila Fakulta sociálních věd přednášku s názvem “Jaké to je být moderátorem?” a následnou prohlídnu Fotokomory, kde si účastníci vyzkoušeli roli moderátora/moderátorky v simulaci televizního vysílání. Odpoledne bylo věnováno Právnické fakultě, jež si pro účastníky krom přednášky na téma „Trestní právo v praxi – potrestáte střelce?” připravila také simulované soudní jednání. Spokojenost dokládá reakce jedné účastnice: "Velice mě bavil simulovaný soud i fotokomora. Náramně jsem si to užila a bylo to pro mě přínosné.“


Druhý den byl ve znamení Fakulty tělesné výchovy a sportu společně s Přírodovědeckou fakultou. Fakulta tělesné výchovy a sportu si pro účastníky připravila hned několik kratších programů na různá témata, která zahrnovala teorii s praxí, jako například „Diagnostika zdatnosti, výkonnosti člověka a diagnostické metody v dietologii” nebo “Vyšetření stabilizačních funkcí člověka” doplněné možností vyzkoušet si ve fakultní plavecké laboratoři protiproud s následnou diagnostikou plavecké techniky. Přírodovědecká fakulta svůj program postavila na podrobné přednášce na téma “Vývoj života na Zemi” a praktická část byla situována do Chlupáčova muzea, jež je součástí fakulty a nabízí účastníkům možnost prohlédnout si některé exponáty z různého období vývoje Země. I tento den sklidil kladný ohlas, který vystihující slova účastnice: “Seznámila jsem se s vysokoškolským prostředím a dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Praxe byla super!”


Nelze snad lépe uzavřít pilotní běh programu “Jarní škola JUK” než slovy jednoho účastníka středečního programu “Plánujte více projektů jako je tento. My středoškoláci o to stojíme!” Přesně toho se budeme držet a příští rok nabídne “Jarní škola JUK” programy jiných fakult Univerzity Karlovy, které také mají bezesporu co ukázat a předvést, proč právě na nich stojí za to studovat!

Poslední změna: 10. červen 2019 13:13 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Mgr. Nicola Tyrpáková


Univerzita Karlova

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika

tel. 224 491 713Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám