Workshopy v centru Didaktikon

Novinkou letošního ročníku programu Juniorská univerzita Karlova je spolupráce s nově otevřeným vzdělávacím centrem Didaktikon. Toto centrum sídlící v Kampusu Hybernská je určeno k experimentováníobjevování a učení se hrou. Jeho hlavním cílem je vzdělávat žáky základních a středních škol heuristickou metodou, tedy metodou řízeného objevování. Žákyně a žáci se tak stanou aktivními účastníky výuky.


Chcete nové centrum navštívit a zažít jeho atmosféru? Tak neváhejte a využijte možnosti účastnit se několika workshopů, které jsme společně s centrem Didaktikon pro účastníky programu Juniorská univerzita Karlova připravili, a to zcela zdarma! Jednat se bude celkem o 4 workshopy, které jsou svým tématem zasazeny do jednotlivých zaměření programu (lékařské, společenskovědní, přírodovědné a humanitní zaměření). Na jaká témata workshopů se tedy můžete těšit?11. listopadu - workshop na téma Problémově orientovaná výuka filosofie v praxi

Pátek 16.00 - 18.00 hod. v centru Didaktikon, Hybernská 4, 110 00, Praha 1


Pojďte se v rámci našeho exponátu „Automat na filozofické divadlo“ vžít do role filozofa, položit si a zároveň zformulovat vlastní odpovědi na filosofické otázky obzvláště důležité pro současnost či budoucnost světa?

Otázky tematizované v exponátu: 1. Co je pravda? Existuje vůbec? Pokud ano, existuje jediná objektivní pravda, nebo má každý svou? 2. Existuje Bůh? Přináší náboženství více výhod, nebo hrozeb? 3. Co je dobro? Co je zlo? A je možné zlo zcela vymýtit? 4. Spočívá smysl života v práci? A má život vůbec smysl? 5. Co je to láska? 6. Měly být mít ženy právo na interrupci? 7. Co je dobrá smrt? Měla by být povolena eutanazie? 8. Je důležitější dávat prostor svobodě jedince, nebo klást důraz na společnost jako celek? 9. Je demokracie nejlepší způsob vlády? 10. Jak bychom měli řešit změnu klimatu? Jak bychom se měli chovat k životnímu prostředí?


Kapacita je omezena na 30 účastníků.


25. listopadu - workshop na téma Návštěva německé Prahy

Pátek 16.00 - 18.00 hod. v centru Didaktikon, Hybernská 4, 110 00, Praha 1


Německý živel a němčina byly s Prahou odnepaměti spojeny. Víte, že Slovanský dům se původně jmenoval Německý dům? Víte, ve kterých kavárnách byste našli spisovatele Kafku, Werfela, Rilka? Jaký obrázek Prahy nabízely zdejší německé noviny a kde se vzalo oblíbené téma "magické Prahy"? Udělejte si sami názor na dobové stýkání a potýkání česky a německy mluvících Pražanů!


Kapacita je omezena na 20 účastníků.


6. prosince - indiviuální/skupinová hra na téma Osacká horečka: Staň se lékařským detektivem!

Úterý 16.00 - 18.30 hod. v centru Didaktikon, Hybernská 4, 110 00, Praha 1


Horečka z Osaky je ve Springfieldu! Zvládnete včas najít všechny nakažené, dříve než bude pozdě? Cílem hry je vytrasovat všechny potenciálně nakažené osoby a informovat je o karanténě. Na začátku dostanete seznam osob, o jejichž nákaze víme, další nakažené už budete muset vytrasovat vy. A pozor - nesmí plýtvat časem!


Kapacita je omezena na 30 účastníků. Registrovat se můžete prostřednictvím odkazu zdePoslední změna: 30. listopad 2022 16:13 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Mgr. Nicola Tyrpáková


Univerzita Karlova

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika

tel. 224 491 713Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám