JUK Plus


JUK plus je nový koncept Juniorské univerzity na Univerzitě Karlově. Jedná se o jednorázové akce na fakultách Univerzity Karlovy, v jejichž rámci se zaregistrovaní účastníci z řad středoškolských studentů formou zážitkové pedagogiky seznámí s reálným prostředím dané fakulty. V rámci exkurzí se účastníkům také naskytne možnost navštívit i jiná pracoviště partnerských organizací fakult. JUK plus dává šanci potencionálním zájemcům o studium pocítit vysokoškolské prostředí na vlastní kůži a nahlédnout pod pokličku světa, v němž se v budoucnu chtějí pohybovat.


JUK Plus na fakultách:


Fakulta sociálních věd


S velkým ohlasem a úspěchem se setkal dvoudenní kurz Juniorské univerzity Plus pro zájemce o studium žurnalistiky, který uspořádal Institut komunikačních studií a žurnalistiky na FSV UK. Studenti středních škol během něj dostali možnost vyzkoušet si praktické dovednosti ve fotokomoře, rozhlasovém a televizním studiu i nahlédnout do jinak nepřístupného zákulisí výroby zpravodajství v Českém rozhlase a České televizi. Počet přihlášek na kurz suverénně překonal maximální počet míst, který na něj byl určen, a všichni uchazeči přitom splnili nutnou podmínku základní novinářské praxe a dostatečně přesvědčivého motivačního dopisu, takže výběr finální sestavy frekventantů nebyl vůbec lehký.


"Dozvěděl jsem se spoustu nových věcí, vyzkoušel jsem si výrobu fotogramu, což jsem nikdy před tím nedělal, a byla to zajímavá zkušenost. Moc se mi líbila možnost navštívit RTL. Negativa jsem žádná nenašel. Na to, že to byl první kurz vůbec, to bylo skvělé, a dá se říci pouze jen tak dále," napsal jeden z účastníků kurzu. "Byla to velmi zajímavá zkušenost, kurz byl krásně koncipován a ani minutu jsem se nenudila. Nemohu opomenout kvanta informací, které jsem se během něj dozvěděla, především díky skvělým lektorům, kteří nás kurzem provedli. Také oceňuji možnost podívat se do zákulisí Českého rozhlasu i ČT," doplňuje druhá studentka.


Nadšení z účastníků byli i pedagogové, kteří se do prvního ročníku přípravného kurzu zapojili, a přemýšlejí, jak se posunout ještě dál: "Chceme pod Juniorskou univerzitou Plus určitě uspořádat další ročník pro žurnalisty a rozšířit nabídku o kurzy dalších našich oborů. Plánujeme také krátkou letní školu. Z ohlasů i velkého zájmu jsme přesvědčeni, že to má smysl, a taková práce nás maximálně baví, i když je navíc k běžným povinnostem," shrnula dojmy vyučujících ředitelka Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Alice Němcová Tejkalová.Poslední změna: 16. duben 2018 14:58 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Mgr. Nicola Tyrpáková


Univerzita Karlova

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika

tel. 224 491 713Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám