Jarní JUK v Didaktikonu

I v jarní variantě programu Juniorská univerzita Karlova pokračuje spolupráce se vzdělávacím centrem Didaktikon. Toto centrum sídlící v Kampusu Hybernská je určeno k experimentováníobjevování a učení se hrou. Jeho hlavním cílem je vzdělávat žáky základních a středních škol heuristickou metodou, tedy metodou řízeného objevování. Žákyně a žáci se tak stanou aktivními účastníky výuky.


Chcete centrum navštívit a zažít jeho atmosféru? Tak neváhejte a využijte možnosti účastnit se několika workshopů, které jsme společně s centrem Didaktikon pro účastníky programu Jarní Juniorská univerzita Karlova připravili, a to zcela zdarma! Na jaká témata se letos můžeš těšit?



5. 6. - Tajemství velkých slohů architektury

Čtvrtek, 17.00-18.30 hod., Didaktikon/Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1


Gotika nebo baroko, to je oč tu běží. Chceš rozumět architektuře kolem sebe? Přijď na interaktivní workshop a zjisti, jak od sebe snadno a rychle rozeznat čtyři velké slohy architektury podle jejich typických znaků.


Lektor: Ing. Mgr. Kateřina Pousková


9. 6. - Proces Franze Kafky v herní verzi a v kontaxtu

Pondělí, 17.00-18.30 hod., Didaktikon/Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1


Workshop je zaměřen na slavný román Franze Kafky Proces. S románem se účastníci seznámí prostřednictvím textových ukázek i gamifikované verze z dílny Charles Games s názvem Plaing Kafka. Román si zasadíme do kontextu autorova díla, budeme se snažit identifikovat jeho jedinečný význam v kontextu literatury 20. století a vystihnout různé možnosti čtení tohoto románu.


Lektor: Mgr. Filip Komberec, Ph.D.


10. 6. - O novořečtině aneb mají Řekové čtrnáct očí?

Úterý, 17.00-18.30 hod., Didaktikon/Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1


Interaktivní workshop, v jehož průběhu se seznámíte s různými aspekty novořečtiny. Dozvíte se, že alfabeta už není, co bývala, a naučíte se napsat svoje jméno. Také si vyzkoušíte konverzovat v novořečtině nebo si tipnete význam zábavných řeckých idiomů.


Lektor: Bc. Veronika Pleskotová


11. 6. - Pohřební zvyklosti ve starém Egyptě

Středa, 17.00-18.30 hod., Didaktikon/Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1


„Mumie“ je pravděpodobně, hned po egyptských pyramidách, jedním z nejznámějších artefaktů, které nám egyptská archeologie nabízí. Mají svůj příběh a poskytují nám důležité a fascinující svědectví o době, ve které staří Egypťané žili, a v co věřili. Během přednášky si rozebereme proces mumifikace a podíváme se na to, jaký byl význam egyptských pohřebních zvyklostí a čeho se Egypťané pokoušeli dosáhnout, když své zesnulé tímto způsobem připravovali na věčnost.


Lektor: Mgr. Anna Chejnová


12. 6. - Egypt na křižovatce kultur

Čtvrtek, 17.00-18.30 hod., Didaktikon/Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1


Na sklonku letopočtu se v Egyptě v jeden čas mísí vlivy jak domácí egyptské, tak i řecké a římské kultury. Přednáška se zaměří na to, abychom si řekli a vysvětlili, co vlastně řecko-římské období v Egyptě znamená, čím bylo charakteristické, a jak se tyto vlivy odrazily v egyptské kultuře a umění té doby, s ukázkou některých unikátních ilustrativních příkladů (např. Mumiových portrétů).


Lektor: Mgr. Anna Chejnová



Poslední změna: 9. květen 2025 18:28 
Váš názor
Kontakty

Mgr. Nicola Tyrpáková


Univerzita Karlova

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika

tel. 224 491 713



Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208





Jak k nám