• Kalendář

Kalendář

Sestříhej to! Aneb jak na postprodukci videí


Digitální doba si žádá digitální dovednosti. Věda a výzkum už se dnes nedělají jen za zavřenými dveřmi, ale propagují se skrze obrazovky digitálních zařízení. Naučte se, jak vhodně natočit svůj výzkum a jak na postprodukci.


Třídílný workshop je komplexním minikurzem o postprodukci videí. Workshop volně navazuje na minikurz z ledna roku 2022, který se zaměřil na zábavnou motivaci a na vlastní natáčení videí. Cílem připravovaného kurzu je, aby účastníci získali vhled do moderního světa střihu, nadšení, tipy a triky pro tvorbu videa nevšedním způsobem.


Kurzem vás provede úspěšný YouTuber a dokumentární režisér Tomáš Touha, který má dlouholetou praxi s tvorbou videí a jejich produkcí.


Obsah kurzu

3 samostatné bloky/setkání věnované tvorbě videa.

1. setkání: stručně o natáčení videí, historie střihu, současnost střihu, jak zvládnout střih svépomocí

2. setkání: detailní vysvětlení celého procesu, živý střih s Tomášem

3. setkání: společná práce se studenty, tipy a triky pro střih


Na setkáních budou zadávány domácí úkoly, na kterých si účastníci ukáží další postupy a z nichž bude vycházet lektor při další výuce.


V rámci workshopu bude probíhat seznámení se s postupy natáčení videí, interaktivní diskuse a přemýšlení o vlastních cílech a postupech. Důraz je kladen i na aplikaci všech získaných dovedností přímo na místě. Proto si s sebou vezměte vlastní zařízení, které budete nejčastěji využívat pro své účely: chytrý telefon/tablet a notebook.


Lektor dále doporučuje: Máte-li vlastní nápad, případně vás oslovila konkrétní internetová tvorba, kterou jste byli inspirováni, nebo ve vás naopak vzbudila negativní emoce, připravte si jej (příp. nachystejte dotazy). Vámi vybrané tipy budou použity jako nástroj, na kterém si lze ukázat vhodné/nevhodné postupy.


Forma

Hybridní - zájemci se mohou přihlašovat jak na prezenční, tak na distanční formu výuky konající se v tomtéž čase. Účast na prezenční výuce bude však zvýhodněna tím, že se lektor bude věnovat především přítomným studentům. Zájemci, kteří se přihlásí k distanční výuce nemohou z časových důvodů dostat prostor k interakci.


Čas a místo

Pondělí 20. 3., 17:00 - 20:00 (hybridně)

Pondělí 27. 3., 14:00 - 20:00 (prezenční workshop), 17:00 - 20:00 (distanční forma)

Pondělí 3. 4., 14:00 - 20:00 (hybridně)

Kampus Hybernská, v budově 2D, ve 2. patře

Poznámka: Studenti, kteří se přihlásí k prezenční výuce se mohou v pondělí 27. 3. dostavit už dříve, od 14:00, čímž získají od lektora podrobnější zpětnou vazbu ke svým vlastním domácím úkolům a projektům.


Účastníci

Doktorandi a doktorandky


Registrace

Vzdělávací portálZačátek akce 20. března 2023
Konec akce 3. dubna 2023
Druh akce Kurzy, workshopy, semináře
Organizátor UK Point
Email na organizátora petra.konupkova@ruk.cuni.cz
Webové stránky https://ukpoint.cuni.cz/IPSC-1.html
Program https://ukpoint.cuni.cz/IPSC-506.html
Místo konání akce Kampus Hybernská/online
Rezervace Vzdělávací portál
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Mgr. Nicola Tyrpáková


Univerzita Karlova

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika

tel. 224 491 713Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám